Dijital Ajans Hizmetlerimiz

Kullanıcı deneyimini iyileştirmeye,
Site ziyaret trafiğini ve hedef dönüşüm oranlarını arttırmaya yönelik dijital pazarlama hizmetleri.


SEO

Sitenizi marka haline getirmenin en temel taşı..
SEO hizmeti, sitenizin organik olarak (reklamsız) daha fazla ziyaretçiye ev sahipliği yapmasını ve bu ziyaretçilerin sitenizde verimli vakit geçirmesini sağlar. Dijital ajanslar için "olmazsa olmaz" bir hizmettir. .
Sitenizin SEO analizini ücretsiz olarak yaptırmak için hemen bize ulaşabilirsiniz..


SEM


Arama motoru reklamlarınızın en düşük maliyet ve yüksek geri dönüş ile hayata geçirilmesi için doğru reklamların oluşturulması, reklam kalite puanınızın artırılması ve açılış sayfalarınızın optimizasyonu hizmetlerini kapsar. SEM konusunda size sınırsız destek verebiliriz.


Sosyal Medya
Yönetimi


Sosyal medya yönetimi Dijital PR'ın başlangıç noktasıdır. Marka sosyal sayfalarının ve hesaplarının oluşturulması, içerik üretimi ve yönetimi, sosyal etkileşim planlaması, itibar yönetimi ve dijital halkla ilişkileri konularında doğru imaj yönetiminin oluşturulması konularını kapsar. Sosyal medya yönetimi ve Dijital PR için bizimle irtibata geçebilirsiniz.


Sosyal Medya
Reklamları


Sosyal medya pazarlaması, satış ve müşteri sadakatini artıran bir dijital pazarlama çalışmasıdır. Sosyal Medya Ajansı, doğru platformda doğru hedefleme ve uygun içerikle sosyal medya kanallarından verim almanızı sağlar. CPL, CPC, CPM, CPV gibi farklı reklam satın alma modelleri kullanarak içeriklerinizi viral hale getirebiliriz. İçeriklerinizin dijital reklamcılık kurallarına uygunluğunu ücretsiz olarak kontrol ettikten sonra sosyal reklamlarınızı başlatırız..


MOBİL PAZARLAMA


Web sitenizin mobil cihazlarda sorunsuz olarak çalışması (responsive olması), kullanıcıyı sıkmayan ve rahatsız etmeyen mobil reklam fikirleri geliştirilmesi, uygulanması ve hedef kitleye uygun reklam hedeflemesi hizmetlerini kapsar. Mobil reklamcılık kapsamlı olduğu kadar hataya en açık reklamcılık modelidir. Bütçenizi verimli kullanmanız konusunda bizden ücretsiz destek alabilirsiniz.

E-Posta Reklamları


Doğru planlanmış, spam olmayan, gerçek zamanlı e-posta gönderimleriyle, abone sayısını ve tıklanma oranını artırarak dönüşüm oranınızı en üst düzeye çıkarabiliriz. Müşteri bağlılık oranını yükseltmenize yardımcı olalım.


E-Ticaret Pazarlaması

Yerel ya da uluslararası yapılacak e-ticaret çalışmaları ancak iyi bir teknik altyapı, doğru dijital tanıtım, verimli e-ticaret pazarlaması ve analiz edilerek iyi kurgulanan bir dönüşüm optimizasyon çalışması ile başarıya ulaşır.
Reklam maliyetinden daha fazla kar getirecek e-ticaret reklamlarınızı hemen oluşturabiliriz.


Dönüşüm (Ticari Hedef) Optimizasyonu

Dönüşüm (ticari hedef), bir e-ticaret sitesi için satın alma olurken, amacı marka bilinirliği olan bir işletme için ziyaretçinin bilgilerini toplamak olabilir.
Sayfanıza gelen kişilerin daha yüksek oranda dönüşüm gerçekleştirmesini sağlamak için kullanıcı deneyimini iyileştirecek, kullanıcının satın alma kararını kolaylaştıracak sonuç alınmış yöntemleri uygulayalım.


Yeniden Pazarlama (Remarketing)

Yeniden pazarlama hem maliyet avantajı hem de hedef kitleyi %100 yakalamasından ötürü oldukça avantajlı bir dijital reklam yatırımıdır. Web sitenize daha önceden girmiş kullanıcılara reklamlarınızı onları sıkmadan ve alışkanlıklarına göre tekrar gösterebiliriz.

Dijital Pazarlama Süreçleri

Analiz

Çalışmaya başlamadan önce marka stratejisi ve pazarlama beklentilerinizi analiz ederiz.

Müşterimiz ile çalışmaya başladığımızda ilk yaptığımız şey onu dinlemek ve soru sormaktır.
Varılmak istenen hedeflerin neler olduğunu ve nasıl varılabileceğini anlamaya çalışırız.
Markanızı inceler, içinde bulunduğunuz endüstriyi araştırır ve müşterilerinizi tanımaya çalışırız.
Ayrıca sektörde yer alan rakiplerinizi ve neler yaptıklarını da inceleriz.
Sizin ve rakiplerinizin güçlü ve zayıf yönlerini, dijital dünyada markanızın rakiplerinize göre olan konumunu belirleriz.
Dijital veri istatistiklerinizi ve veriye dayalı gerçekleri de araştırırız.
Sadece temel verileri incelemekle kalmaz ayrıca dijital yönelimleri de anlamlandırarak anahtar öngörüler ortaya çıkartırız.
Analiz sürecinin amacı; beraber yapacağımız her şeyi sağlam bir temele oturtmak ve alınacak karar ve uygulanacak stratejilerde eldeki veriye bakarak doğru kararı verebilmektir.

Strateji

Dijital ajansın birinci görevi varılmak istenen hedefe göre dijital pazarlama stratejisinin oluşturulmasıdır.
Strateji oluşturulması adımı , analiz sürecini takip eden ikinci adımdır.

Dijital pazarlama projelerine hızlı bir başlangıç yapılması doğru değildir.
Üzerinde düşünülmeden başlanan her projenin – en azından – daha düşük verimli olacağını biliriz.
Bu nedenle çalışma öncesi düşünmek, araştırma yapmak, başarıya ulaşacak stratejiyi geliştirmek için gereken zamanı ayırırız.
Araştırmamızı tamamlayınca, planlamanın esasını oluşturacak müşteri isteklerini, kullanıcı hedeflerini ve iş hedeflerini net bir şekilde ortaya koyarız.
Hedef personalar ve kullanıcı deneyimi verisi ile beraber bu bilgiler bize markanın iletişim tonu ve sektördeki konumunu tanımlamamıza ve statejik dijital vizyonunu belirlememize yardımcı olur.
Yapılacak kampanyaların tüm ana hatları, teknolojiler, mecralar, kullanılacak içerik ve yaratıcı çalışmaların temelleri ve hedef KPI değerleri bu aşamada netleştirilerek müşteri ile paylaşılır.

Uygulama

Yapılan analiz ve geliştirilen stratejiden verimli bir dönüş alabilmek için dijital ajansın kurgulanan kampanyaları doğru bir şekilde uygulaması gereklidir.

Tüm stratejinizi oluşturduktan sonra artık markanızın dijital pazarlama çalışmasını başlatmaya hazırız. Elimizdeki verileri sizlerle paylaşır, onaylatır ve uygulama aşamasına geçeriz.
Yaratıcı ekip, sosyal medya uzmanları, arama motoru pazarlaması ekibi, yazılım uzmanları, sistem yöneticileri, tüm birimlerden ilgili arkadaşlar uygulama aşamasında rol alırlar.
Pazarlama fikirleri bu aşamada çalışacak modellere ve içeriklere dönüşür.
Kullanıcıların ilgisini çekecek, markaya yakınlaştıracak ve sonuçta ürünü satın almalarını sağlayacak içerikler ve reklamlar hazırlanarak ilgili mecralarda yayınlanmaya başlanır.
Yaratıcı içeriğin doğru teknik altyapılar ile hazırlanıp sunulduğu bu aşama, dijital pazarlama aktivitesinin fikir aşamasından çıkıp sahada uygulanmaya geçtiği andır.

Yönetim

Tüm Dijital pazarlama faaliyetleri, kampanyaların kurgulandığı ilk andan itibaren düzenli bir şekilde kontrol edilerek yönetilmelidir..

Stratejiler ve içerikler hazırlandı ve kampanyalar yayına alındı. Sıra bizim en fazla çalıştığımız aşamaya geldi.
Müşterimizin kazancı artıyor mu ?
Kampanyaya reaksiyon nasıl?
Yayına alınmış siteler, SEO optimizasyon çalışması, siteye trafik çekme amaçlı reklamları, mobil pazarlama ve e-posta gönderimleri…
Dijital pazarlama ajansı olarak tüm bunların belirlenmiş takvime ve plana göre yapılmasını sağlar, sürekli verimlilik analizi yaparız.
Pazarlama kampanyası yönetimi, verilen hizmetin içeriğine bağlı olarak günlük, haftalık ve aylık periyotlarda önceden belirlenerek hazırlanmış dijital pazarlama görevleri içerir.
Sosyal medya yönetimi ve mobil pazarlama gibi hizmetler ise anlık olarak izlenmesi gereken alanlardır.
Verilmiş kararların, konulan hedeflerin, yaratılan içeriğin düzenli olarak kontrol edildiği dijital pazarlama yönetimi, dijital pazarlama kampanyalarının en önemli aşamasıdır.

Ölçümleme

Dijital ajansların başarısı ancak yapılan dijital pazarlama kampanyalarının sonuçlarının doğru ölçümlenmesi ile ortaya çıkar..

Dijital dünyada her işlemin takip edilecek bir iz bıraktığını biliriz. Bu izleri analiz edebilmek ve anlamlandırarak sonuçları gösteren değerler halinde raporlamak için yaptığımız her işi ölçümleriz.
Çalışmanın başında koyduğumuz hedefleri, anahtar performans göstergelerini (KPI) düzenli olarak raporlayarak kullanıdığımız uygulamanın, platformun ya da içeriğin, müşterimiz için sağladığı getiriyi ölçeriz.
Sonuç odaklı ve yeterli bir dijital pazarlama ölçümünün, yapılan dijital pazarlama çalışmasından bağımsız, üç ana alana yoğunlaşarak temel sorulara yanıt vermesi gerektiğini biliriz. Bu nedenle her raporumuzun trafik edinme, kullanıcı davranışı ve kampanya sonuçları ile ilgili KPI’ları içermesine dikkat ederiz.
Tüm ölçümleme ve raporlamalarımızın amacı; yaptığımız dijital pazarlama kampanyasının müşterimize ne katkı sağladığını net olarak belirleyebilmektir.

İyileştirme

Yapılan kampanyalar ve tüm dijital pazarlama çalışmaları düzenli olarak kontrol edilerek gereken iyileştirmeler yapılmalıdır.

Pazarlama dünyasında özellikle teknolojilerin ve platformların hızlı gelişimleri nedeniyle asla duramazsınız. Sürekli olarak kendinizi yenilemek, bilgilenmek ve yaptığınız çalışmaları bu bilgiler ışığında yeniden değerlendirmeniz gereklidir. Bu nedenle yaptığımız her çalışmayı elimizdeki verilere göre inceler ve daha verimli olması için gereken değişiklikleri yaparız.
Dijital pazarlama çalışmalarının ROAS ve ROI değerleri, rakiplerinizin neler yaptığı ile de yakından ilgilidir. Bu nedenle bir uygulama veya platformun verimini incelerken sektör ortalamalarını ve rakiplerinizin reklamlarını da inceleriz. Vardığımız sonuca göre verimsiz kalan çalışmalardan vazgeçer, çalışan kampanyaları optimize eder, hedefimize ulaştıracak yeni pazarlama stratejileri ve pazarlama teknikleri geliştiririz.
Dijital pazarlamanın sürekli gelişen bir alan olduğunun bilinci ile var olan ile yetinmez, her çalışmamızı düzenli olarak iyileştirmeye çalışırız.